Straipsniai
Kodėl verta rinktis buhalterines paslaugas teikiančią įmonę:
-Už įmonę nereikia mokėti Sodros ir GPM įmokų.
-Įmonei nereikia pirkti kompiuterio, buhalterinės programos, įrengti darbo vietos ir pan.
-Įmonei nereikia apmokėti telefono sąskaitos.
-Įmonės nereikia išleisti atostogų.
-Įmonė negeria kavos, nenaudoja Jūsų elektros, neserga, nevėluoja, nepasakoja paslapčių.
-Įmonei nereikia mokėti premijų.
-Įmonėje dirba ne vienas specialistas, o visa komanda.
-Įmonė nebijo mokesčių patikrinimų.
-Įmonė bendrauja su daugeliu klientų, ji gali buti geras tarpininkas Jūsų verslui.
-Įmonė nepabėgs iš darbo palikusi nuostolius įmonės vadovui.
-Įmonę "atleisti" ar pakeisti yra lengviau nei buhalterį.
-Įmonė sumažins paslaugų kainą jei sumažės darbo, o buhalterio algą gina Darbo įstatymas.
Kaip optimizuoti buhalterijos darbą:
Užsitęsus krizei ne vienas verslininkas suka galvą kaip dar rasti būdų optimizuoti išlaidas ir sutaupyti taip trūkstamų apyvartinių lėšų.
Atėjus sunkmečiui taupyti visada pradedama nuo personalo: mažinamas darbuotojų skaičius, atlyginimai taip pat gerokai apkarpomi, o išsaugojusieji savo etatus, apsivertę popieriais, dirba nepakeldami galvų, dažnai pasilikdami po darbo. Taigi, pažiūrėjus iš pirmo žvilgsnio, čia nebėra kur sutaupyti.
Bet ar iš tiesų yra taip, kaip atrodo?
90 proc. visų atvejų, atlikus darbo kokybės vertinimą, paaiškėja, kad daug darbo yra daroma dėl paties darbo. Tai ypač taikytina buhalterijos skyriams ir tose įmonėse, kurios gyvuoja jau ne vienerius metus. Kaip pavyzdį galiu pateikti kad ir kanceliarines prekes. Pasirodo, dar lig šiol yra įmonių, kurios kanceliarines priemones pajamuoja kaip prekes į sandėlį, suskaičiuoja kiek kam ko išdavė, ir kiekvieno mėnesio pabaigoje pagal nurašymo aktus jas nurašinėja. Bet kam reikalinga tiksli tušinukų apskaita įmonėje, kuri užsiima dviračių gamyba ar naujų prekybos centrų statyba? Paklausus pačių darbuotojų kodėl jie daro tokius darbus, atsakymas dažniausiai būna tas pats: mes penkiolika metų visada taip darėme ir nežadame nieko keisti. Tokių pavyzdžių yra daug, ir nesvarbu, kad nauji VAS (verslo apskaitos standartai) įsigaliojo dar 2004 m., kad mokesčiai nuolat keičiasi, ir naujai įsigalioję pakeitimai ne tik apsunkina, bet dažnai ir palengvina buhalterio darbą. Kuo ilgiau darbuotojas dirba vienoje įmonėje, tuo sunkiau jis priima naujoves ir sutinka ką nors keisti.
Kaip šią problemą išspręsti?
Kartais įmonėje dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasikeičia vyriausias buhalteris. Sakoma, kad nauja šluota visada naujai šluoja, taigi buhalterių atliekami darbai ir funkcijos peržiūrimi, perskirstomi ir ši problema išsprendžiama savaime. Tačiau mes tikrai nesiūlome Jums keisti vyr.buhalterio, ypač jeigu jis tikrai patyręs ir patikimas. (Atvirkščiai – kuo dažniau įmonėje keičiasi vyriausias buhalteris, tuo didesnė tikimybė, kad įmonės apskaitoje klesti betvarkė). Esmė tame, kad patyręs vyr. buhalteris, ar komercijos skyriaus vadovas, ar gamybos direktorius nėra geras personalo specialistas ir jam vienam yra sunku parengti skyriaus optimizavimo projektą, gaila atsisakyti savo darbuotojų ar pan.
Bet iš šalies daug lengviau pastebėti trūkumus ir problemas.
Geriausias sprendimas optimizuojant skyriaus darbą, ypač tose įmonėse, kuriose neatliekamas auditas ir nėra įdiegta kokybės vadybos sistema, užsakyti buhalterijos ar kito skyriaus darbo įvertinimą įmonėse, teikiančiose tokias paslaugas. Tik prieš tai reikia pasidomėti ir gerai įvertinti šias paslaugas siūlančios įmonės patirtį ir paslaugų kokybę. Nes yra tekę perimti ir sutvarkyti vienos UAB apleistą buhalteriją iš didelės, gerai žinomos ir garsiai apie savo paslaugų kokybę skelbiančios buhalterinių paslaugų įmonės, kuri be buhalterinės apskaitos, įmonių steigimo bei ISO diegimo, skelbiasi teikianti ir buhalterijos skyriaus darbo vertinimo paslaugas. Kokią skyriaus darbo įvertinimo kokybę gali garantuoti pasamdytos jaunos, nepatyrusios merginos, nesugebančios gerai atlikti savo darbo?
Ir kam po to patinka antrą kartą sumokėti už tą pačią paslaugą?
Suraskite gerą šios srities specialistą ir tuomet neabejotinai sutaupysite nemažai įmonės lėšų.
Kaip tekstus spausdinti pigiau:
Turbūt retas, kuris namuose neturime spausdintuvo, tuo labiau nerasime įmonės, kuri nenaudotų šio darbui būtino įrenginio.
Pabandysime išanalizuoti, kaip surasti optimaliausią variantą norint spausdinti daug ir pigiai:
Renkantis spausdintuvą, visų pirma reikia priimti sprendimą ar bus daug spausdinama?
Bet kuriuo atveju spausdinant daugiau nei 500 lapų per mėnesį verta įsigyti vieną iš pigesnių paprastų lazerinių spausdintuvų. Esant poreikiui galima pirkti ir multifunkcinį aparatą (spausdinti, skanuoti ir kopijuoti).
Nebijokite pasitarti su firmomis, kurios pildo spausdintuvų kasetes, nes prieš perkant lazerinį nespalvotą spausdintuvą reikia pasidomėti kiek kainuos pildymas Jūsų spausdintuvo kasetės (tonerio), kiek kopijų galima atspausdinti su pilna kasete, ar reikia keisti kasetės mikroschemą kaskart ją pildant?
Jei nusprendėte pildyti kasetes, Jūsų spausdintuvas gali nebetekti garantijos, bet žiūrint iš kitos pusės, viena nauja lazerinio spausdintuvo kasetė kainuoja beveik tiek pat, kiek naujas spausdintuvas, be to ir genda jie gan retai.
Spausdintuvų gamintojai nėra suinteresuoti, kad Jūs galėtumėte pildyti savo kasetes pigiai, nes jų pagrindinis uždarbis ne iš pagaminto spausdintuvo, bet iš parduodamų kasečių, todėl gamintojas visokiomis apsaugos priemonėmis stengiasi neleisti pildyti kasečių. Dėl to spausdintuvus patariame rinktis kuo senesnės laidos modelius, nes juose mažiau įdėta papildomų apsaugų, lengviau pildomas toneris ir atitinkamai pigiau kainuoja pildymo paslauga.
Siūlome rinktis Hewlett Packard gamintojo spausdintuvus, nes jų kasetės patvarios, lengvai pildomos, galima pildyti daug kartų.
Pageidaujant pirkti spalvotą lazerinį spausdintuvą, taip pat patariame rinktis tų pačių gamintojų produktus, tik būtinai pasidomėjus prieš tai ar jų kasetės pildomos ir kiek kainuoja pildymas.
Rašaliniai spausdintuvai daugmaž visi pildomi, gamintoją vertėtų rinktis Hewlett Packard, Canon. Esant reikalui kažkiek spausdinti spalvotai, galima tiesiog turėti nespalvotą lazerinį spausdintuvą ir paprastą spalvota rašalinį.
Ką daryti jei spausdintuvą jau įsigijome, baigėsi kasetė ir nesinori pirkti naujos už tikrai didelę kainą?
Žinoma, spausdintuvo pardavėjas būtinai prigąsdina, kad pildyti kasečių nevalia, reikia pirkti naujas ir originalias, kad pildytos kasetės gadina spausdintuvus, netenkate garantijų.
O kaip yra iš tikrųjų?
Galime drąsiai teigti, jog pildyta kasetė puikiai atlieka savo funkcijas ir negali sugadinti spausdintuvo. Gedimo priežastimi greičiau gali tapti prastas biuro popierius, kuris suvelia kasetės būgnus.
Siūlančių kasečių pildymo paslaugas įmonių tikrai netrūksta, bet reikia žinoti, kad didelės ir žinomos pildymo įmonės laiko aukštas kainas. Todėl patartume kreiptis į mažesnes įmones, nes jos labiau stengiasi įtikti pirkėjui tiek paslaugos kokybe, tiek palankiomis kainomis. Be to jie dažnai siūlo sprendimus įsigyti analogines kasetes arba gali pasiūlyti pildymo paslaugą tų modelių, kurių didelės ir garsios įmonės nepildo, nes jos ne visada suinteresuotos, kad jų klientas taupytų.